DENVER FOOTBALL
OFFICIALS ASSOCIATION
 
Latest Info: Reminder on Master Clinic. If you have not attended a Master Clinic last year, you must attend this year to maintain playoff eligibility. Dates and locations listed on the main page.
2014 DFOA Playoffs

 


Date Home Away Location Time

Referee Umpire Head Lines Line Judge Back Judge






WEEK 14 / Round 5




5A 29-Nov-14 Cherry Creek Valor Christian Sports Authority Field at Mile High 2:30 PM
CHAMP Michael Kelley Kirk Russell James Zehner Michael Eaton Debra Schamber






WEEK 13 / Round 4




5A 21-Nov-14 Ralston Valley Cherry Creek NAAC 7:00 PM
Fri Daniel Gilman Silvano Marini Daniel Weikle Michael Bomgaars David Coffman






4A 22-Nov-14 Falcon Pine Creek Falcon HS 1:00 PM
Sat Tim Fitzgerald Donald Reh John Juranek Robert Blodgett Gary Leeper






3A 22-Nov-14 Rifle Fort Morgan Rifle HS 1:00 PM
Sat John Conklin Jim Schoepflin Severin Goode Bill Thompson Rich Iversen






8-Man 22-Nov-14 Granada Caliche Granada HS 1:00 PM
CHAMP Curtis Brouwer Robert Jones Ryan West Lee Doerr Frank LaMantia






WEEK 12 / Round 3




5A 14-Nov-14 Pomona Valor Christian Jeffco Stadium 7:00 PM
Fri Mark Usery Todd McLaughlin Nick Dafni Sean O'Brien Gary Leeper






5A 14-Nov-14 Regis Cherry Creek Regis HS 7:00 PM
Fri Steven Hall Ron Paolucci Doug Low Joseph Chisholm Vince Bravdica






4A 14-Nov-14 Falcon Pueblo South Falcon HS 7:00 PM
Fri Michael Kelley Kirk Russell James Zehner Michael Eaton Debra Schamber






4A 14-Nov-14 Pine Creek Windsor District 20 Stadium 7:00 PM
Fri Rick Rouse Scott Saucke Ryan West Lee Doerr Frank LaMantia






2A 15-Nov-14 Eaton Brush Eaton HS 1:00 PM
Sat Rick Cole Buck Bartolik John Whitehill Bill Percy Michael Whetstone






8-Man 15-Nov-14 Caliche Simla Caliche HS 1:00 PM
Sat Ben Dwinell Stuart Bader George Lawrence Chris Miller Phillip Smith






WEEK 11 / Round 2




5A 07-Nov-14 Columbine Pomona Jeffco Stadium 4:00 PM
Fri Rick Cole Buck Bartolik John Whitehill Bill Percy Michael Whetstone






5A 07-Nov-14 Valor Christian Mountain Vista Valor HS 7:00 PM
Fri Curtis Brouwer Robert Jones Ryan West Robert Blodgett Frank LaMantia






5A 07-Nov-14 Eaglecrest Ralston Valley Legacy Stadium 7:00 PM
Fri Tim Fitzgerald Donald Reh Robert Luxner John Juranek Kenneth Beltran






5A 07-Nov-14 Heritage Regis LPSS 7:00 PM
Fri John Conklin Jim Schoepflin Severin Goode Bill Thompson Kevin Palmer






4A 08-Nov-14 Windsor Vista Ridge Windsor HS 1:00 PM
Sat Daniel Gilman Silvano Marini Daniel Weikle Daniel Bixby David Coffman






4A 07-Nov-14 Pueblo South Greeley West Dutch Clark Stadium 7:00 PM
Fri Larry Richards Brian Catalfamo Joseph Chisholm Chad Weigelt Tony Giardina






4A 07-Nov-14 Fort Collins Rampart French Field 7:00 PM
Fri Steven Hall Pat Dowling Doug Low Mike Wright Vince Bravdica






3A 08-Nov-14 Pueblo East Canon City Dutch Clark Stadium 1:00 PM
Sat Mark Usery Todd McLaughlin Nick Dafni Sean O'Brien Gary Leeper






2A 08-Nov-14 Eaton Gunnison Eaton HS 1:00 PM
Sat Michael Kelley Kirk Russell James Zehner Michael Eaton Debra Schamber






1A 08-Nov-14 Resurrection Christ Centauri Fossil Ridge HS 1:00 PM
Sat Michael Letofsky Matthew DeJong Bill janicki Javier Garza Eric Ratts






WEEK 10 / Round 1




5A 31-Oct-14 Prairie View Lakewood Prairie View Stadium 7:00 PM
Fri Rick Rouse Brian Catalfamo Joseph Chisholm Chad Weigelt Tony Giardina






5A 31-Oct-14 Rangeview Columbine APSS 6:00 PM
Fri James Altman Todd McLaughlin John Juranek Jim Smithwick David Ratterman






5A 31-Oct-14 Valor Christian Horizon Valor 7:00 PM
Fri Karl Kramer Mick Letofsky Robert Chainhalt Aaron Punke Donovan Briggans






5A 31-Oct-14 Mountain Vista Cherokee Trail Shea Stadium 7:00 PM
Fri Mike Letofsky Matthew DeJong George Lawrence Bill Janicki Javier Garza






5A 31-Oct-14 Legacy Eaglecrest North Stadium 7:00 PM
Fri Scott Lewis Bruce Aldridge Scott Shald Les Gomez Jerry Letofsky






5A 31-Oct-14 Fairview Castleview Recht Field 7:00 PM
Fri John Conklin Pat Dowling Jerry Boles Shannon Hartmann Dale Velichkoff






5A 31-Oct-14 Overland Denver East Stutler Bowl 7:30 PM
Fri Dave Bowman Steve Matt Doug Graham Kevin Chacon Chris Bursian






5A 31-Oct-14 Regis Monarch Regis 6:00 PM
Fri Chris Stearns Lawrence Chavez Christopher Hopkins Keith Clements Pat Miller






2A 01-Nov-14 Brush Moffat County Brush 1:00 PM
Sat Tim Fitzgerald Stuart Bader Michael Donnellon Chris Miller Phillip Smith






1A 01-Nov-14 Wray Platte Canyon Wray 1:00 PM
Sat Jeff Bergstrom Jerald McLallen Thomas Foster Bill Thompson Kevin Palmer






1A 01-Nov-14 Rye Monte Vista Rye 1:00 PM
Sat Ron Paolucci Scott Saucke Steven Heuer Steve Burns Chuck Hickey






8-Man 01-Nov-14 Caliche McClave Caliche 1:00 PM
Sat Walter Weld James Lester Jeremy Finn Bill Percy Michael Marcus






6-Man 01-Nov-14 Arickaree North Park Arickaree 1:00 PM
Sat Ben Dwinell Jerry Haines Steve Gaskins Dan Payne Jared Waterman

© Denver Football Officials Association
Powered by Wild Apricot Membership Software